Plotery frezująceFabryka Maszyn CNCObrabiarki CNCCutery tnąceObrabiarki 5D

Śledź nas na...

Obrabiarki cnc Maszyna cnc na youtube Frezarka
x

Aby pobrać ten plik musisz uzupełnić dane formularza Producenta Obrabiarek CNC

Rejestracja

- Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji z Fabryki Maszyn CNC - Plot Electronics

Mam już kontoBigownik.

Jako jedni z pierwszych wprowadziliśmy poszerzenie możliwości naszych maszyn. Jedną z nich jest bigownik - lub inaczej bigownica.

       Bigownik jest zbudowany z koła bigującego i trzpienia mocującego. Zespolony najlepiej z głowicą oscylacyjną. Napęd przenoszony jest na głowicę oscylacyjną i na bigownik poruszając się jednocześnie w kierunku pracy zadanej przez program. Praca może odbywać się jednocześnie z oscylacją lub bez.

       Możemy użyć bigownika jako wytłaczającego wzór (np. przy cięciu skóry), a potem po tej samej trajektorii wycinać materiał oscylacją zostawiając ładną fazkę. Również sam bigownik może służyć do wytłoczenia fazy zaginającej przy wykrojonym materiale.

       W poprawnie napisanym programie na maszyny cyfrowe głowica bigująca zgłasza gotowość - siłownik wysuwa głowice. Po zakończeniu głowica jest chowana a wysunięty zostaje nóż z głowicy oscylacyjnej. Bigownik doskonale nadaje się do wytłaczania faz przy zaginaniu wszelkiego rodzaju kartonów, plastików, gum i innych rzeczy, które mają mieć zagięcia pod katem 90 stopni i nie tylko.

       Pracę bigownika możecie zobaczyć w dziale filmy. Zapraszamy równie do galerii, gdzie zobaczycie maszynę cnc Duelmach z zamontowanym bigownikiem i głowicą oscylacyjną.                                                                                                                       Zobacz galerię.Bigownik Plot Electronics