Czy warto inwestować w Obrabiarki CNC?

Data aktualizacji:
05 lut 2024
Data publikacji:
24 lis 2022
Czas czytania: 3 minuty
Obrabiarka CNC do stali drewna kamienia

Technologie maszyn cnc towarzyszą przemysłowi i przedsiębiorczości od kilkudziesięciu lat.

Technologie maszyn cnc niewątpliwie towarzyszą przemysłowi i przedsiębiorczości od kilkudziesięciu lat.  Już w  połowie XX wieku fabryki w Stanach Zjednoczonych zaczęły stopniowo wprowadzać technologię obróbki CNC przy stałej produkcji – aby wytwarzać więcej, taniej, dokładniej i szybciej. 

https://obrabiarki-cnc.pl/oferta/obrabiarki-cnc-seria-sentinel-n/

Od lat 60 tych XX tego wieku technologia cnc małymi krokami była stopniowo wdrażana na rynku światowym.  Obrabiarki  cnc  ewaluowały zgodnie z zapotrzebowaniem  użytkowników. Maszyny cnc stawały się bardziej zaawansowane i dopasowane do poszczególnych potrzeb – specyficznych dla poszczególnych branż.

Dzisiaj maszyna cnc nie jest czymś nowym, jest to urządzenie „MUST  HAVE’” w większości zakładów produkcyjnych, począwszy od stolarstwa po lotnictwo i na przemyśle ciężkim kończąc.

 Stąd pytanie czy warto inwestować w maszyny CNC?

 Odpowiedź brzmi – zdecydowanie TAK.

Maszyny CNC są obecne w Polsce od 20-30 lat wraz z rewolucją cyfrową z tego okresu

Początkowo przedsiębiorcy obawiali się inwestycji w tak zaawansowany sprzęt. W Polsce w tamtym okresie transformacja cyfrowa dopiero raczkowała. Ci śmiałkowie, co odważyli się  zainwestować wówczas w nowe technologie – dzisiaj zapewne są już milionerami.

Dzisiejszy rynek rządzi się specyficznymi uwarunkowaniami. Niestabilność ekonomiczna, energetyczna, zmiany popytu i podaży na rynku, brak kadry pracowniczej są bolączką nie jednej organizacji. Posiadanie nowoczesnych maszyn CNC pozwala w każdym momencie na przebranżowienie swojej produkcji w zupełnie inną specyfikę zakładu. Doskonałym przykładem były czasy pandemii Covid-19, gdzie w początkowym jej etapie stanęła gospodarka. Szczęśliwi byli właściciele cutterów cnc z głowicami oscylacyjnymi. Na masową skalę zaczęli produkcje przyłbic i ta produkcja stanowiła główne źródło dochodów i zysków. Szybko dostosowali swoje zakłady do zapotrzebowania rynku i popytu.

Ważny był pomysł i odpowiednie narzędzia – maszyny cnc, po przezbrojeniu rozpoczęły zupełnie nowy proces produkcyjny.

Odpowiednie maszyny cnc dają swobodę produkcyjną niezależną od uwarunkowań rynkowych, pozwalają rozwijać organizację, produkt, wdrażać nowe koncepcję i plany produkcyjne. Maszyny cnc w twoim zakładzie to oszczędność czasu, materiałów produkcyjnych, znaczne obniżenie kosztów pracowniczych w porównaniu do pracy manualnej, rzemieślniczej. W dobie nowej rewolucji przemysłowej Przemysłu 4.0 automatyzacja produkcji staje się koniecznością. Zdają sobie z tego sprawę duże korporacje jak i mali i średni przedsiębiorcy. Coraz chętniej wszyscy inwestują w nowe technologie, wyposażając parki maszynowe w nowoczesne obrabiarki cnc, frezarki cnc, grawerki, cuttery cnc.

Automatyzacja produkcji sprawia, że przedsiębiorstwa mogą być konkurencyjne na rynku – oferować lepszej jakości towary, często w niższych cenach. Dzięki maszynom cnc mogą produkować: szybciej, taniej, zmieniać wzory przemysłowej, dostosowywać się do rynku

Niedługo posiadanie maszyn cnc będzie standardem każdej firmy produkcyjnej. Bez tego sprzętu produkcja będzie nieopłacalna.

Jeżeli potrzebujesz doboru maszyny CNC odpowiedniej do twojej produkcji napisz do nas. Nasi konsultanci zaproponują ci najlepsze rozwiązania na rynku.

Udostępnij artykuł:
Kopiuj link
Kategorie:
Link artykułu został skopiowany.