Fabryka Maszyn CNC

Jako jeden z najstarszych producentów maszyn CNC w Polsce posiadamy wieloletnie doświadczenie i renomę. Maszyny CNC wyprodukowane przez Fabrykę Maszyn CNC trafiają do zaawansowanych technologicznie firm produkcyjnych i korporacyjnych, których jednym celem jest usprawnienie produkcji i bezproblemowe jej zwiększanie generujące zyski. Obrabiarki CNC Fabryki Maszyn CNC z łatwością osiągają te założenia.
Nasza Historia

2001 - 2024 CNC

Fabryka Maszyn CNC - PLOT Electronics powstała prawie 20 lat temu i jest jedną z pierwszych firm produkującą w całości Maszyny CNC. W tym czasie wyprodukowano ponad 800 maszyn o przeróżnym zastosowaniu i gabarytach.

2002 - 2006

Produkcja maszyn cnc do poligrafii o konstrukcji skręcanej, z profili aluminiowych. Istotna zmiana produkcji nastąpiła w roku 2006, wówczas to konstrukcję aluminiowe zostały zastąpione konstrukcjami stalowymi. Wcześniejsze projekty, pełna dokumentacja ploterów cnc na konstrukcjach aluminiowych zostały darmowo opublikowane do powszechnego użytku dla amatorów i pasjonatów cnc. Jesteśmy dumni z rozwoju tej gałęzi przemysłu maszynowego i życzymy konkurencji własnych projektów, niewzorowanych na opracowanych przez Fabrykę CNC patentach.

2006 - 2011

Wprowadzono wiele nowych modeli maszyn cnc, frezarek, obrabiarek cnc, ploterów frezujących i przecinarek plazmowych. Poszukując konstrukcji wytrzymałej i odpornej na czynniki i los, opracowano napęd na listwach zębatych, układy wahaczy, hybrydową konstrukcję, stół hybrydowy, głowicę oscylacyjne, i inne technologiczne rozwiązania, na których doświadczeniu opierają się teraźniejsze modele maszyn. Najbardziej odporną konstrukcję nazwano Sentinel i wprowadzono do masowej produkcji, jak również poddano wielu testom w stworzonym dziale usługowym. Świadcząc usługi frezowania CNC zdobyto największe doświadczenie w obróbce, które pozwoliło stworzyć lepsze maszyny.

2011 - 2015

Seryjnie produkowany model Sentinel osiągnął wyśmienitą opinię, niezawodność i stał się kultową maszyną CNC, a wszystkie wyprodukowane maszyny pracują niezawodnie od ponad 15 lat. Model ten został skopiowany przez konkurencję i trafił na Polski rynek w niedopuszczalnym wykonaniu i znacząco niższej cenie, która skusiła wielu klientów, jednak pogorszyła jakościowo rynek CNC w Polsce. Firmę Plot Electronics skłoniło do dalszej pracy rozwojowej nad super maszynami CNC, które nie podlegałyby możliwości skopiowania przez konkurencję. Opracowano w tym czasie Wycinarki Laserowe Fiber oraz opracowano nowe modele maszyn wielkogabarytowych Haltor oraz Sentinel N i E. Maszyny te posiadają bardzo zaawansowane technologicznie konstrukcję o nadzwyczajnych sztywnościach, daleko odbiegające od znanych rozwiązań konkurencji. Stworzono kilka klas modeli Sentinel od E mającego parametry lepsze od najlepszych znanych na rynku urządzeń oraz Sentinel N o nadzwyczajnych możliwościach obróbczych umożliwiających obróbkę wielkogabarytową w materiałach takich jak stal, kamień, granit. Jest uznawany za najlepszą maszynę CNC o niekonwencjonalnych możliwościach oraz sposobie pracy z wieloma procesami obróbczymi, tnącymi, bigującymi, tłoczącymi a technologia i sposób pracy wielozadaniowości wchodzi dopiero jako standard do cenników konkurencji. Sentinel N został uznany za najlepszą maszynę i uzyskał tytuł "Produktu Warmii i Mazur". Ponadto opracowano dla tego modelu tak dużą ilość technologii obróbczych oraz sposobów by być o krok przed konkurencją i dostarczać najbardziej niezawodne maszyny CNC mogące śmiało konkurować ze światową czołówką producentów.

2015 - 2020

W firmie Plot Electronics wymieniono cały park maszynowy, a produkcję oparto na modelu Sentinel N. Wszystkie części zaczęto wykonywać na tych wspaniałych maszynach, którym firma zawdzięcza swój rozwój. Wszystkie ramy obrabiano na modelu Sentinel N, którego konstrukcja pozwala na obróbkę gabarytów takich samych jak ich podstawa, a dokładności mechaniki sięgają 0,01 mm i w tej klasie nie mają sobie równych. Tak duże dokładności oparte są na technologii HM, którą opatentowaliśmy. Jest ona poddana ciężkiemu procesowi wzmocnień, chemii materiałowej oraz struktur w oparciu o super materiały o wysokim module Younga, przewyższającym kilkukrotnie parametry stali konstrukcyjnej, z których wykonywane są konkurencyjne urządzenia. Klient zakupując urządzenie nie wydaje środków a inwestuje, ponieważ konstrukcje wybiegają w przyszłość i będą funkcjonalne nawet za kilkadziesiąt lat, bez odkształceń, deformacji i utraty parametrów. Solidna konstrukcja, solidna podstawa.

2020 - 2022

Firma przechodzi transformację pokoleniową, kształtując młody zespół pracowników i opracowując technologie wytwórcze umożliwiające budowę bazującą na procedurach, a nie doświadczeniu, co podwaja produkcję. Modernizacja wszystkich modeli wprowadza nowy wygląd oraz umożliwia uniwersalną produkcję opartą na wielu dostawcach części, co usprawnia efektywność produkcji. Konstrukcje maszyn posiadają cechy umożliwiające szybkie adaptacje podzespołów ze względu na założenia projektowe pozwalające na zmiany układów napędowych i przeniesienie napędu, co uwidacznia wyższość rozwiązań technologicznych nad innymi markami. W tym czasie powstaje kompleks produkcyjny o docelowej powierzchni produkcyjnej 7500m2 umożliwiający produkcję maszyn na poziomie światowego zapotrzebowania, które ze względów na coraz większe braki w kadrach muszą oprzeć wytwórstwo o maszyny CNC. Możliwości sterowania przybierają formę zdalną umożliwiając większą efektywność, a ukierunkowanie w Przemysł 4.0 i zaawansowane opracowanie możliwości eliminują błędy czynnika ludzkiego, umożliwiając obsługę mało doświadczonym operatorom. Zainstalowane zabezpieczenia umożliwiają efektywną obróbkę kadrze ustawiaczy a nie operatorów. Na rynek zostaje wprowadzony nowy model maszyny - Sentinel H o gabarytach i możliwościach obróbczych, konkurujących z najlepszymi markami światowymi w sektorze premium jako centra obróbcze wielkogabarytowe. Jednocześnie firma pozyskuje dystrybutorów na rynki zagraniczne Anglii, Niemiec oraz Irlandii. Maszyny z serii Sentinel zaczynają być doceniane na rynkach zagranicznych oraz pokazują swoją przewagę nad konkurencją, często podnosząc swoją wartość rynkową jako kapitał Klienta oraz dają prestiż z posiadania Maszyn z Fabryki CNC - Plot Electronics.

2024

Zapraszamy do nowej siedziby na ul. Sybiraków 8, 11-500 Giżycko. Zdajemy Sobie sprawę, że region, w którym przyszło nam produkować urządzenia CNC jest trudny i ubogi w technologie oraz nastawiony na turystykę, z której ciężko wyżyć poza sezonem. To utwierdza nas w przekonaniu, że zaawansowana technologia i rozwiązania jakimi dysponujemy przyczyniają się do rozwoju regionu, a położenie makroekonomiczne o niskim współczynniku napędza nas do nieustannego działania w tworzeniu najlepszych i wyjątkowych maszyn CNC. Dążymy również do tego, aby kwestie odległości do zyskowności klienta, którego nie możemy zawieść, były opłacalne dla wszystkich.

Fabryka Maszyn CNC - producent obrabiarek numerycznych

Jako jeden z najstarszych producentów maszyn CNC w Polsce posiadamy wieloletnie doświadczenie i renomę. Maszyny wyprodukowane przez Fabrykę Maszyn CNC trafiają do przeróżnych firm produkcyjnych, a ich właściciele wraz z maszyną kupili również spokój.

Wieloletnie doświadczenie firmy, kilkadziesiąt własnych rozwiązań technologicznych pozwala na zajęcie pozycji lidera wśród producentów maszyn CNC w Polsce, jednak cały czas pracujemy nad udoskonaleniem naszych maszyn.

Precyzja naszych maszyn CNC

Dzięki precyzji w działaniu i dążeniu do założonych celów Fabryka Maszyn CNC jest w stanie produkować urządzenia porównywalne do najwyższych standardów światowych. Stosowane w obrabiarkach CNC własne rozwiązania technologiczne poprzedzone są zawsze kilkuletnimi badaniami wdrożeniowymi. W maszynach PLOT Electronics stosowane są opatentowane wynalazki, urządzenia posiadają również Opinię o innowacyjności, która ułatwia uzyskanie dofinansowania z funduszy unijnych.

Od naszej myśli twórczej wywodzą się wszystkie cuttery. Jesteśmy pomysłodawcą głowic aktywnych dzięki czemu rozwinęła się ta gałąź przemysłu. Obecne głowice typu "N" nie są trwale związane z maszyną a stanowią jedynie podzespół pobierany z wymiennika narzędzi, zaś napęd jest pobierany z wrzeciona.

Dlaczego my?

Wysoka Jakość

Rzetelność

Doświadczenie

Atrakcyjna Cena

Bezpieczeństwo

Zaufanie

Wysoka Jakość

Wysoka jakość wykonania maszyn CNC

Produkowane przez Fabrykę Maszyn CNC frezarki CNC mają zachowane najwyższe standardy jakości. Na każdym etapie procesu produkcyjnego zachowana jest szczegółowa kontrola jakości. Urządzenia powstające w Fabryce Maszyn CNC mają solidną podstawę i najlepsze podzespoły. Firma od lat stawia na niezawodne światowe marki, aby utrzymać się na pozycji lidera i wyznaczać nowe trendy na rynku CNC.

Hybrydowy Monolit™

Pozwala na osiągniecie bardzo dużych sztywności maszyny bez zbędnego jej obciążania masą. Pozwala to na szybką i dokładną obróbkę nawet najbardziej wymagających i twardych materiałów - rozwiązanie to posiada Opinię o Innowacyjności na skale światową.

Wahacze strukturalne™

Wzmacniają kinematykę i mechanikę. Eliminują drgania, kompensują odchyłki mechaniczne i wpływy temperaturowe, przez co obróbka jest dokładniejsza i wydajniejsza.

Ochraniacz kablowy™

Opatentowane rozwiązanie Fabryki Maszyn CNC , które chroni najmniej żywotne elementy maszyny – okablowanie. Chroni wiązki kablowe od urazów zewnętrznych, jakie mogą się zdarzyć podczas obróbki materiałowej.

Dzięki tym aplikacjom, jak i wielu innym, urządzenia produkowane przez Fabrykę Maszyn CNC dają Twojemu biznesowi gwarancję jakości i rzetelności. Plotery frezujące, obrabiarki CNC, plotery tnące, frezarki produkowane przez PLOT Electronics wytwarzają tysiące elementów w różnych branżach o przeróżnym przeznaczeniu i zastosowaniu. Widać je zarówno w życiu codziennym, jak i w zaawansowanych technologiach niedostępnych jeszcze dla społeczeństwa.

Obejrzyj krótki film prezentujący Fabrykę Maszyn CNC i nasze produkty

Certyfikat "Produkt Warmia i Mazury"

Obrabiarka CNC Sentinel N uzyskała certyfikat "Produkt Warmia i Mazury"

Maszyny CNC jako manipulatory produkcyjne

Maszyny z Fabryki Maszyn CNC różnią się od pozostałych maszyn dostępnych na rynku ideą działania. Należy traktować je jako manipulatory zdolne wykonywać zadania w zależności od posiadanej głowicy.
Jesteśmy w stanie wykonać na jednej maszynie procesy takie jak:

Frezowanie

Bigowanie

Znakowanie

Tłoczenie

Otworowanie

Cięcie

Stemplowanie

Nakładanie

Klejenie

Podstawową funkcją jest frezowanie różnych materiałów, co daje Klientowi szeroki zakres możliwości obróbczych materiału. Jako producent Maszyn CNC zaryzykowaliśmy przezbrajając linię produkcyjną na wykonywanie maszyn o takiej budowie i z taką ideą działania. Dzięki temu firma staje się teraz liderem, gdzie myśl posiadania jednego urządzenia o zmiennym funkcjonowaniu i dużych możliwościach wykonawczych, zwycięża nad sformułowaniem uniwersalności, będącej kompromisem w rozwiązaniach konkurencji.

Solidność Wykonania

Rzetelność realizowanych usług

Zespół Fabryki Maszyn CNC to zgrany i doświadczony team, który gwarantuję solidność wykonania urządzenia. Obecnie Fabryka Maszyn CNC jest w stanie produkować jednocześnie 10 urządzeń, które następnie poddawane są wnikliwym testom – kontrola jakości jest obecna na każdym etapie produkcyjnym. Możemy Państwu zaoferować najbardziej wydajne i najsztywniejsze maszyny na polskim rynku.

Obecnie maszyny PLOT Electronics ze skutecznością konkurują z najbardziej zaawansowanymi rozwiązaniami światowych i europejskich marek. Szybkość, dokładność, moc i stabilność stosowanych przez Fabrykę Maszyn CNC rozwiązań została już przez te lata doceniona przez setki klientów. Wieloletnie doświadczenie i trafne nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne, pozwalają udzielić gwarancji na produkt przy opiece serwisowej w tym zdalnej nawet do 10 lat.

Firma PLOT Electronics jest członkiem Klastra Obróbki Metali

Opinie Klientów

Referencje od użytkowników

Dzięki pozytywnym opiniom użytkowników maszyn wyprodukowanych przez PLOT Electronics Fabryka może dalej rozwijać i tworzyć aplikację dla nowych odbiorców. Referencję wszystkich klientów Fabryki Maszyn CNC są cennymi drogowskazami dla nowych odbiorców. Nie ma nic cenniejszego przed zakupem maszyny jak bezpośrednia opinia użytkownika tych sprzętów. Poprzednie serie maszyn cieszą się ogromną 20 letnią niezawodnością, a produkt w obrocie wtórnym praktycznie nie występuje. Fabryka Maszyn CNC umożliwia bezpośredni kontakt pomiędzy klientami, co jest w samo w sobie najlepszą referencją dla produkowanych urządzeń CNC.

Korzystna Cena Maszyn

Racjonalna cena

Cena urządzenia wyprodukowanego przez Fabrykę Maszyn CNC zawsze jest niska w stosunku do uzyskanych korzyści. Jest ona przede wszystkim adekwatna do możliwości produkcyjnych maszyn i ich funkcjonalności. Koszt obrabiarek CNC produkowanych przez Fabrykę Maszyn CNC jest w każdym razie nieporównywalny z zyskami jakie niesie posiadanie tych urządzeń w swoim zakładzie produkcyjnym.
Obrabiarki CNC, plotery frezujące, plotery tnące dzięki perfekcyjnej konstrukcji, niezawodnym podzespołom nie przystopują twojej produkcji. Wartość urządzeń rośnie z biegiem lat ze względu na liczne zalety i trwałość z której firma jest znana i doceniana.

Konsultanci Fabryki Maszyn CNC pomogą znaleźć optymalne na rynku rozwiązanie finansowania leasingowego do urządzeń CNC.

Jeżeli chcesz poznać symulację leasingową do przygotowanej przez naszych konsultantów oferty skontaktuj z Działem Obsługi Klienta
Możesz mieć pewność, że każde zlecenie którego się podejmiesz zostanie wykonane terminowo i jakościowo, a twój biznes zyska rzeszę nowych kontrahentów. Maszyny CNC produkowane przez PLOT Electronics są szczególnie docenione w czasach deficytu na rynku pracy. Obrabiarki CNC stopniowo wypierają pracę ludzką z większości zakładów w kraju. Przez co ograniczane są koszty pracownicze. Czas również nie jest przeliczalny na cenę, ale kupując maszynę oferowaną przez Fabrykę Maszyn CNC będziesz go miał zdecydowanie więcej.
+48 570 580 490
Odpowiedni Proces

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Fabryka Maszyn CNC zapewnia bezpieczeństwo na każdym etapie współpracy z klientem. Pierwszym krokiem jest dobór optymalnego urządzenia pod daną produkcję. Technicy i inżynierowie wskazują Ci jakie urządzenie spełni w pełni twoje potrzeby. Linie produkcyjną produkowanych maszyn oparto na wyprodukowanych samodzielnie maszynach, gdzie pracując na nich operatorzy doskonalą przy tym proces a technicy maszyny. Podzespoły stosowane są od liderów, gdzie zakup zamienników w przyszłości i w nagłym momencie nie powinien stanowić żadnego kłopotu, dowolnym kraju. Klient czuje gwarancje bezpieczeństwa również przy odbiorze urządzenia. Kadra szkoleniowa Fabryki Maszyn CNC przekazuję wiedzę merytoryczną i praktyczną z zakresu zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, funkcjonalności układu sterowania maszyny oraz podstawowych zasad obsługi urządzenia CNC.

Szkolenie praktyczne przeprowadzane jest na właściwym urządzeniu klienta. Operatorzy urządzeń Fabryki Maszyn CNC – pomogą również dobrać odpowiednie narzędzia obróbcze pod określone materiały oraz wskażą najbardziej popularne techniki obróbcze, ułatwiające pracę na urządzeniu.

Pewna Gwarancja

Niezawodny serwis

Fabryka Maszyn CNC oferuję również serwis gwarancyjny, który można przedłużyć nawet do 5 lat. Świadczymy również serwis pogwarancyjny oraz zapewniamy stały dostęp do zużywających się podczas eksploatacji podzespołów maszyny. PLOT Electronics współpracuję z najlepszymi światowymi markami więc dostęp do podzespołów nie jest ograniczony i ogólnie dostępny na rynku. Bezpieczeństwo produkcji zapewnia zdalny serwis – który jest często praktykowany podczas pierwszych kroków pracy z maszynami CNC. Ponadto klienci mogą liczyć na materiały szkoleniowe z zakresu praktycznego cięcia oscylacyjnego materiałów bardzo trudnych – Fabryka Maszyn CNC zapewnia darmowe materiały opisujące poszczególne technologie cięcia.