Ranking CNC 2024, Które maszyny warto kupić?

Ten ranking poświęciliśmy wskazaniu zalet i funkcjolaności obrabiarek CNC z seri Sentinel

Obrabiarka czy Ploter co zyskujesz?

Fabryka Maszyn CNC PLOT Electronics jest jedną z 10 firm wyróżnionych jako firma, która ma bezpośredni wpływ na Polską Gospodarkę pod względem produkcyjnym i oferowanych rozwiązań technologicznych. Maszyny produkowane przez Fabrykę Maszyn CNC są w pełni dostosowane do wymagań Przemysłu 4.0. System wielozadaniowości, uzależnionej od posiadanych agregatów to oszczędność bo nie musisz kupować wielu maszyn cnc – jedna Obrabiarka z serii Sentinel N zastępuje wiele różnych, kiedy tylko chcesz. Możesz wykonać wszystko za pomocą zaawansowanej technicznie konstrukcji, o nadzwyczajnej sztywności możesz obrabiać najtrwalsze materiały, obróbka stali, cięcie materiałów o znacznej grubości, kamień granit – te wszystkie materiały są w twoim zasięgu obróbczym. W niepewnych czasach nie musisz kupować starych rozwiązań z przestarzałych linii producentów maszyn CNC. Jesteś wolnym dzięki możliwości pracy z wieloma możliwościami, które nie musisz mieć od razu i możesz dokupić kiedy przyjdzie taka potrzeba nie martwiąc się o swoją przyszłość produkcyjną po prosu dokupujesz możliwości.

Najlepsza Obrabiarka CNC

Sentinel jest najlepszą obrabiarką CNC według rankingu maszyn CNC 2022 i 2023 roku

To wszystko dzięki opatentowanemu wynalazkowi Hybrydowy Monolit
Innowacyjna Technologia budowy maszyn cnc

Hybrydowy Monolit™ – hybrydowa konstrukcja maszyn cnc

Fabryka Maszyn CNC jako jedyna firma w Europie od 2005 roku do usztywnienia swoich konstrukcji stosuje proces, po którym brama konstrukcji uzyskuje o 1250% wyższe parametry materiałowe w stosunku do tradycyjnych obrabiarek i robotów dostępnych na rynku. Najistotniejszą zaletą procesu hybrydyzacji jest pozyskanie najlepszych cech spojonych super materiałami. Bezpośrednim efektem jest nadzwyczajna sztywność, tłumliwość drgań, lekkość i wytrzymałość robota przemysłowego. Obrabiarki Fabryki Maszyn CNC jako jedyne w Europie posiadają tą nowatorską technologię hybrydyzacji. Całość bramy wraz z podstawami jest zalewana specjalnym wzmocnieniem. Unikalne wypełnienie tworzy monolit. W wyniku badań laboratoryjnych stwierdzono, że odporność konstrukcji jest 12,5 krotnie wytrzymalsza na skręcania i odkształcenia mechaniczne, w stosunku do innych obrabiarek CNC i robotów przemysłowych. To bezpośrednio rzutuje na szybkość i jakość wykonywanych detali umożliwiając precyzyjną obróbkę materiałów tj. stal i żelazo, zwiększając przy tym szybkość obróbki materiałów „lekkich” tj. gąbka, tworzywa sztuczne, pianka. Robot przemysłowy o takiej konstrukcji i właściwościach staje się potężną maszyną wielowytwórczą.

Trwałość obrabiarek i ploterów

Sztywna Hybrydowa konstrukcja

Dzięki sztywności uzyskanej poprzez zastosowanie technologii Hybrydowy Monolit™- HM™, poszerza się zakres materiałów obrabianych dla obrabiarek i maszyn wielkogabarytowych.

 • Dzięki lekkiej konstrukcji - skraca się czas produkcji i zwiększa żywotność systemu mechanicznego.

 • Dzięki właściwościom tłumiącym drgania - osiągana jest większa dokładność i stałość parametrów.

 • Dzięki trwałości - zwiększa się żywotność całego urządzenia, co sprawia, że inwestycja staje się bardziej opłacalna a klient wraz z maszyną kupuje sobie spokój.

Szeroki Zakres Zastowań

Wielomateriałowość obróbcza Wielfunkcyjność zastosowań cnc

Roboty przemysłowe z naszej fabryki różnią się od pozostałych maszyn dostępnych na rynku, ideą działania. Należy traktować je jako manipulatory Przemysłu 4.0 zdolne wykonywać zadania w zależności od posiadanej głowicy. Robot jest w stanie wykonać wiele procesów: Frezowanie, Cięcie, Bigowanie, Znakowanie, Tłoczenie, Otworowanie, Stemplowanie, Nakładanie, Klejenie itd. Podstawową funkcją jest frezowanie materiałów zaczynając od tych „lekkich” tj. gąbka, styropian, tektura, plastik, drewno aż po „ciężkie” tj. stal, żelazo. Dzięki uniwersalnym właściwościom maszyn możesz na nich produkować i wytwarzać nieznane dotąd Ci dobra i stać się ważnym producentem w nieodkrytym jak dotąd przez Ciebie procesie wytwarzania produktu dołączając do grona przedsiębiorców Przemysłu 4.0. Nasi obecni klienci (kliknij tutaj aby wyświetlić ich realizacje), dzięki robotom przemysłowym pochodzącym z naszej Fabryki Maszyn CNC rozwinęli gałęzie przemysłu min. przemysł medyczny produkując osprzęt medyczny i protezy medyczne, przemysł wytwórczy (stocznie) wspomagając produkcję najbardziej złożonych i ciężkich stalowych konstrukcji. Nie bez powodu Sentinel jest robotem przemysłowym, maszyną do stali rekomendowaną przez Ministra Rozwoju.

 • Stal

 • Aluminium

 • Drewno

 • Kompozyty

 • Uszczelki

 • Kamień

 • Kartony

Dysponujemy szeroką gamą materiałów i na życzenie klienta jesteśmy w stanie przedstawić pracę maszyny na wybranym przez niego materiale.

Dysponujemy szeroką gamą materiałów i na życzenie klienta jesteśmy w stanie przedstawić pracę maszyny na wybranym przez niego materiale.

Rozbudowa akcesorów cnc

Maszyna wielogłowicowa – szybkie przezbrojenie maszyny

Kolejna wyjątkowa cecha naszych maszyn to mnogość narzędzi możliwych do użycia w procesie obróbki. Począwszy od prostych i typowych narzędzi stosowanych w robotach przemysłowych i maszynach CNC tj. wiertła, różne rodzaje frezów po ciężkie i skomplikowane głowice obróbcze, 4 oś na wrzecionie, głowice kątowe, głowice oscylacyjne, głowice tnące, i głowice bigujące. Jesteśmy autorem i producentem głowicy oscylacyjnej i bigującej (katalog dostępnych głowic dostępny jest w naszym sklepie CNC) a nasze wieloletnie doświadczenie w branży pozwala na wyprodukowanie ich zapewniając najlepsze parametry pracy ze wszystkich dostępnych na rynku. Zastosowane w nich podzespoły eliminują problemy mechaniczne gwarantując długie i sprawne działanie nawet pod największymi obciążeniami. Ważnym elementem robota przemysłowego jest również proces wymiany narzędzi. Dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanego magazynu narzędzi i szybkich przejazdów maszyny, czas potrzebny na wymianę narzędzia skraca się do minimum zapewniając spokój i wygodę operatorowi. Wszystkie głowice są kompatybilne z naszym magazynem narzędzi więc waga, rodzaj, typ i rozmiar narzędzia nie stanowią problemu podczas zrobotyzowanej wymiany narzędzia.

Kontrola i Precyzja

Sterowanie maszyną 5D – Każda obrabiarka ma wieloosiowe sterowanie

Fabryka Maszyn CNC wyposaża każdego robota przemysłowego w zaawansowany technologicznie system sterowania, który jest sercem urządzenia. Odpowiada on za komunikację pomiędzy interakcjami użytkownika a maszyną, generując sygnały taktu i kierunek motorów krokowych. Im bardziej rozbudowany technologicznie jest kontroler, tym praca z maszyną jest precyzyjniejsza, szybsza i minimalizuje błędy ludzkie. Kontrolery implementowane przez nas w maszynach CNC nie mają sobie równych w rankingach maszyn CNC i poszerzają możliwości każdego operatora obrabiarki. Dzięki autorskiemu rozwiązaniu - połączenia układu sterowania z serwonapędami poprzez protokół komunikacji PLINK Ethernet udało się zwiększyć prędkość transmisji pomiędzy interpolatorem a serwonapędem do cyklu na poziomie 50 μs, co przekłada się na wysoką częstotliwość próbkowania regulatorów (ustalenia pozycji) nie gorszą niż 50μs (20kHz). Zastosowanie licznych rozwiązań technologicznych pozwala na to aby kontroler obsługiwał sterowanie 5 osiami wraz z podwójnym napędem w osi X2 lub Y2.

Intuicyjna Obsługa ploterów i obrabiarek

Obsługa maszyny – intuicyjne podejście, Odporna na błędy

Obsługa i sterowanie Obrabiarkami przemysłowymi możliwe jest z poziomu panelu sterującego znajdującego się bezpośrednio przy maszynie a także przy użyciu przewodowego, zdalnego modułu sterującego zwanego Sentinel. W celu zapewnienia komfortu i elastyczności pracy operatora każda maszyna wyposażona jest w system łączności bezprzewodowej – WiFi. Dzięki temu możliwy jest nowoczesny i innowacyjny sposób sterowania polegający na zdalnej obsłudze maszyny poprzez użycie laptopa, tabletu, smartfona czy zewnętrznego komputera. W tym celu na powyższe urządzenia udostępniamy specjalne oprogramowanie, które pozwala sterować maszyną i utrzymywać nad nią kontrolę z każdego miejsca na świecie (wymagany dostęp do internetu). Dzięki szeregu szkoleń w siedzibie naszej firmy na Mazurach każdy początkujący może stać się operatorem poznając podstawowe jak i zaawansowane techniki obróbcze. Udostępnione przez nas materiały szkoleniowe pozwalają na dalsze rozwijanie swojej wiedzy w zakresie CNC i realizację nowych pomysłów na rynku przemysłu.

Robotyzacja i Automatyzacja

Zastosowanie systemu IoT – kolejny krok w stronę robotyzacji

Szerokie zastosowanie w pracy maszyny CNC a także jej urządzeń pomocniczych znajduje nasz system IoT. Implementujemy go jako dodatkową i alternatywną technologię obsługi i monitorowania robota CNC. System ten umożliwia ciągłe monitorowanie stanu otoczenia maszyny poprzez pomiar temperatury, ciśnienia, wilgotności a także składu chemicznego powietrza w celu zapewnienia jak najlepszych warunków dla operatora maszyny i obrabianego w danej chwili materiału. Przekroczenie zadanych parametrów pomiarowych wywołuje alarm, który można odebrać za pomocą smartfona, tabletu lub komputera niezależnie od miejsca naszego pobytu (wymagany dostęp do internetu). System IoT pozwala także na wybiórcze wyłączanie i załączanie elementów maszyny przez co operator ma zachowaną ciągłą kontrolę nad maszyną. Robot przemysłowy z serii Sentinel jest gotowy na Przemysł 4.0. Czy Twoja dotychczasowa obrabiarka spełnia te kryteria?

Dokładne Pomiary

Systemy pomiarowe i czujniki – dokładność obrabianych materiałów

Systemy pomiarowe w robotach przemysłowych produkowanych przez Fabrykę Maszyn CNC to precyzyjne i wymagające czujniki, których dokładność, ścisłość informacji a także sposób i szybkość przesyłania danych do jednostki sterującej decyduje o dokładności maszyny i świadczy o jej najwyższej jakości spośród maszyn dostępnych na rynku CNC. Dzięki zastosowaniu autorskiej technologii połączenia czujników z układem sterowania są one w stanie przekazywać pomiary z dokładnością do 0,01mm – obejmuje to procesy pomiarowe tj. długość narzędzia, grubość materiału, szybkość, przebyta droga, kąt obrotu, punkt zerowy. Dzięki zastosowaniu tak precyzyjnych elementów pomiarowych w maszynie jesteśmy w stanie zagwarantować najwyższą dokładność w trakcie obróbki każdego rodzaju materiału – rozpoczynając od gąbki kończąc na obróbce stali. Przemysł 4.0 to rewolucja w robotyzacji przemysłowej a my jesteśmy na nią gotowi.

Systemy Mocowań

Zaawansowane systemy mocowań obrabianego materiału – Twoja wygoda

Sposób zamocowania i odpowiedniego ułożenia na maszynie obrabianego materiału determinuje szybkość i jakość pracy robota przemysłowego a także bezpieczeństwo pracy operatora. W naszych robotach stosujemy zaawansowane sposoby mocowań materiału, zależnie od wymagań klienta. Dobra maszyna do stali i drewna powinna mieć na wyposażeniu stół hybrydowy - próżniowy. Roboty przemysłowe z serii Sentinel wykorzystują system podciśnieniowy do trzymania każdego rodzaju materiału oferując operatorowi spokój i pewność podczas prac obróbczych. Stół próżniowy może zostać podzielony na sekcję tak aby operator mógł dowolnie pozycjonować obrabiany materiał i zapewnić jak najlepsze trzymanie. Poza odpowiednim mocowaniem podczas projektowania naszych robotów przemysłowych dołożyliśmy wszelkich starań, aby zadbać o poprawne ułożenie materiału na stole. W tym celu wykorzystujemy kołki bazujące, którymi można w łatwy sposób sterować z poziomu panelu sterowniczego. W maszynach z serii Sentinel nie zabrakło także opcjonalnego, inteligentnego systemu pozycjonowania video. Algorytmy programu odczytują obraz z kamery, rozpoznając ułożenie materiału i dostosowują rysunek w czasie rzeczywistym do wielkości i ułożenia materiału na stole. Dzięki temu oszczędzamy czas a praca z maszyną staje się prosta i intuicyjna. Takie dodatki czynią maszynę szybką i precyzyjną.

Trwałość obrabiarek i ploterów

Oprogramowanie – drugie serce maszyny

Tworząc roboty przemysłowe kierujemy się przede wszystkim zapewnieniem szybkości obsługi i bezproblemowym działaniem oprogramowania sterującego implementując rozwiązania Przemysłu 4.0. Stosujemy tylko sprawdzone podzespoły, które nie zawiodą operatora maszyny nawet w najbardziej wymagających momentach interakcji z maszyną. Dzięki zastosowaniu procesorów najnowszej generacji i superszybkich dysków SSD M.2 jesteśmy w stanie zagwarantować szybkość i niezawodność działania jednostki sterującej. Wszystkie urządzenia, które dołączamy do maszyn są sterowane jednym programem co czyni Sentinel’a wysoce intuicyjnym robotem przemysłowym. Interakcję graficzną z użytkownikiem umożliwia oprogramowanie cncGraF oferujące min.:

 • Inteligentną korektę wysokości materiału poprzez skanowanie powierzchni obrabianej,

 • Zintegrowany moduł CAD,

 • Optymalizację ścieżki z funkcją gładkości zwiększając prędkość przejazdów po łuku,

 • Obsługę 4 i 5 osi,

 • Całkowitą wizualizację 2D/3D obrabianego materiału,

 • Korektę narzędzia z podglądem graficznym,

 • Zintegrowany edytor tekstu G-Code,

 • Obsługę osi obrotowej Z2 i wiele więcej.

Algorytmy AI automatycznie dostosowują prędkości do przebiegu krzywej zapewniając płynną prace maszyny i redukując "szarpanie" przy błędnych danych. Układ sterowania dzięki swojej precyzji i tak niskim opóźnieniom (komunikacja PLINK) należy do najlepszych zapewniając pewną pracę a wydawane na bieżąco aktualizacje oprogramowania układowego Firmware bezpieczeństwo i spokój operatora.

Sytsemy Bezpieczeństwa

Systemy bezpieczeństwa pracy maszyny – maszyna Twoim przyjacielem

Zabezpieczenia stosowane w naszych robotach przemysłowych to nowoczesne, wielopoziomowe systemy, które w maksymalny sposób gwarantują bezpieczeństwo pracy operatora. W oprogramowaniu sterującym zastosowano wiele opcji służących zapewnieniu bezpieczeństwa. Program umożliwia tworzenie stref bezpieczeństwa i obszarów wyłączonych z użytkowania. Przekroczenie wcześniej zdefiniowanych parametrów granicznych powoduje natychmiastowe zatrzymanie maszyny. Dzięki temu nawet początkujący operator CNC będzie mógł produkować bez specjalistycznej wiedzy. Wprowadzenie do programu nieodpowiednich lub nieuprawnionych parametrów uniemożliwi uruchomienie maszyny a odpowiednia informacja zostanie wyświetlona na ekranie. Wyłączniki awaryjne rozmieszczone na maszynie i panelu sterującym pozwalają na natychmiastowe zatrzymanie pracy w dowolnym momencie. Konstrukcja i sposób działania barier oparta jest o zaawansowane czujniki optoelektroniczne i elektromagnetyczne. Niezawodność ich działania w połączeniu z przekaźnikami bezpieczeństwa uniemożliwia przekroczenie bariery podczas pracy maszyny. Dzięki tym właściwościom maszyna spełnia większość norm bezpieczeństwa zapewniając każdemu operatorowi bezpieczeństwo pracy.

Zwiększ swoją produktywność i konkurencyjność dzięki robotom przemysłowym z serii Sentinel.
Zyskaj ulgi na robotyzację przemysłową już teraz!