Wyposażenie

Handrad

Obrabiarki cnc, plotery frezujące, plotery tnąco-frezujące i wszystkie inne maszyny CNC mogą być wyposażone w ręczny panel sterowania. Urządzenie to ma na celu usprawnić bieżącą obsługę maszyn CNC – Handrad ułatwia pracę osobom bezpośrednio je obsługującym - operatorom maszyn CNC. Pozwala na programowanie maszyny bez konieczności jej obsługi bezpośrednio przy szafie sterowniczej. Elektroniczny panel ręczny Handrad - jest podłączany bezpośrednio za pomocą kabla do kontrolera kontroler 5-cio osiowy. Posuw maszyny jest bezpośrednio wykonywany przez kontroler. W ten sposób nie powstają żadne opóźnienia przy pozycjonowaniu maszyny CNC. Wysokiej jakości klawiatura foliowa posiada podświetlenie LED oraz wyraźny klik. Panel ręczny zawiera 30 klawiszy. Wiele funkcji jak: jazda referencyjna, start, przerwa itd., są przypisane na stałe i mogą być używane natychmiast. Obudowa Handradu jest uszczelniona i posiada magnes.

 

Funkcje panelu ręcznego:
Posuw 5 osi za pomocą pokrętła (optyczny koder). Jazda krok za krokiem 0,1mm albo 0,01mm (do ustawienia w cncGraF Pro).
Funkcje:
- jazda referencyjna,
- jazdy do punktu zerowego,
- jazda do punktu parkowego,
- wrzeciono włącz/wyłącz,
- ustaw punkt zerowy X/Y/Z,
- pompa włącz/wyłącz,
- startuj pracę,
- kontynuuj pracę,
- przerwa,
- skończ.

Prędkość frezowania może być w trakcie frezowania zmieniana. 12 dalszych funkcji są wolne do zdefiniowania. Te funkcje mogą być dowolnie opisane za pomocą paska z tekstem wsuwanego do klawisza. Stop awaryjny jest w obudowie zintegrowany.

Dane techniczne:
- ciężar: 400g,
- wymiary (mm szerokość x wysokość x głębokość): 80.3 x 185 x 50.5,
- długość: 5m (na życzenie też dłuższe),
- warunkiem jest kontroler 5-cio osiowy.

Ręczny panel sterowania jest urządzeniem praktycznym szeroko stosowanym W większości nasze plotery frezujące, obrabiarki CNC, maszyny tnące oraz obrabiarki 4 osiowe i pięcioosiowe posiadają ten sprzęt, gdyż jest on praktyczny w użytkowaniu i ułatwia prace osób obsługujących nasze urządzenia.

2017-10-16