Hala produkcyjna obrabiarki cnc

Oprogramowanie Alibre Design

Alibre to zaawansowany, ale łatwy w użyciu system do modelowania części. Jeżeli korzystałeś już z innego oprogramowania CAD3D, to płynnie przejdziesz do Alibre Design. Jeśli chcesz, możesz zmienić interfejs, dostosować skróty klawiszowe, a nawet sposób w jaki obracasz przestrzenią roboczą za pomocą myszki.

Projektuj w pełni parametrycznie budując model lub wykorzystaj katalog gotowych operacji. A jeżeli brakuje Ci jakiegoś narzędzia – skorzystaj z gotowych skryptów, lub przygotuj własny. Możliwości programu nie stanowią ograniczenia w tworzeniu.

 • Modelowanie części
 • Modelowanie złożeń
 • Modelowanie blach
 • Dokumentacja techniczna
 • Wizualizacje
 • Skrypty

Alibre Design

Alibre Design – projektuj w środowisku, które znasz

Alibre to zaawansowany, ale łatwy w użyciu system do modelowania części. Jeżeli korzystałeś już z innego oprogramowania CAD3D, to płynnie przejdziesz do Alibre Design. Jeśli chcesz, możesz zmienić interfejs, dostosować skróty klawiszowe, a nawet sposób w jaki obracasz przestrzenią roboczą za pomocą myszki.

Projektuj w pełni parametrycznie budując model lub wykorzystaj katalog gotowych operacji. A jeżeli brakuje Ci jakiegoś narzędzia - skorzystaj z gotowych skryptów, lub przygotuj własny. Możliwości programu nie stanowią ograniczenia w tworzeniu.

 • Modelowanie części
 • Modelowanie złożeń
 • Modelowanie blach
 • Dokumentacja techniczna
 • Wizualizacje
 • Skrypty

Jeden z najprostszych interfejsów użytkownika (zobacz opis)
  Intuicyjny sposób pracy oparty na znanych standardach pozwala bardzo szybko rozpocząć płynną pracę w Alibre. Udostępniamy możliwość wyboru klasycznego menu lub wstążek.

Wciąż nowe funkcjonalności (zobacz skrypty Alibre)
  Jeżeli brakuje Ci jakieś funkcjonalności z pomocą przychodzi Alibre Script, korzystający z wszystkich opcji jakie daje jądro programu Alibre Design. Jeżeli sam nie czujesz się na siłach aby napisać skrypt korzystając z naszego podręcznika, to pomożemy, lub napiszemy dla Ciebie.

Najlepszy stosunek ceny do jakości (zobacz porównanie pakietów)
  Alibre Atom 3D jest jednym z najtańszym programów CAD na rynku o funkcjonalnościach znajdujących szerokie zastosowanie – od własnych, hobbystycznych projektów po w pełni komercyjne modelowanie elementów maszyn, czy wydruków 3D, a dzięki możliwości współpracy z oprogramowaniem CAM także modelowanie obróbki na obrabiarkach CNC.

Darmowa przeglądarka plików o dużych możliwościach (zobacz Alibre Viewer)
  Alibre Viewer pozwala na więcej niż inne przeglądarki, ponieważ oprócz plików Alibre otwiera także SolidWorks®, formaty STEP, SAT, oraz dokumentacji technicznej w formatach AutoCAD® DWG, DXF z możliwością zapisu do formatu Alibre.

Odnowienie opieki technicznej w stałej cenie (zobacz cennik)
U nas nie ma kar dla użytkowników, którzy nie posiadają aktywnej opieki technicznej. Cena za odnowienie opieki technicznej jest taka sama niezależnie od terminu jej wygaśnięcia.

Niezawodne wsparcie techniczne

Pomagamy podczas rozmów telefonicznych, sesji zdalnych, mailowo, lub za pomocą chatu, który jest dostępny na naszej stronie alibre.pl 24/7.

Przystępny system ratalny lub leasing
Zakup na raty nie jest w tym momencie żadnym problemem, ponieważ wszystkie formalności jesteś w stanie załatwić przez telefon lub online. Decyzję odnośnie przyznanego kredytu możesz otrzymać nawet tego samego dnia.

Więcej informacji o programie: https://alibre.pl/alibre-design/opis-alibre-design/

Oprogramowanie jest stosowanie min. w:Obrabiarka CNC 5-osi seria Sentinel-NObrabiarka CNC seria Sentinel-N
Ploter frezujący CNC Sentinel-EFrezarka CNC seria Havok

Alibre Atom3D

Alibre Atom3D – proste rozwiązanie CAD

Alibre Atom 3D to oprogramowanie przeznaczone dla konstruktorów ceniących prostotę i łatwość w procesie modelowania elementów 3D. Pozwala ono na realizację nawet najbardziej ambitnych idei tworząc projekty na drukarki 3D, maszyny CNC, czy wycinarki laserowe.

Wywodzi się z Alibre Design (porównaj wersje) przeznaczonego do zastosowań przemysłowych, jednak zestaw narzędzi jest dostosowany tak, aby możliwie uprościć korzystanie z programu, jednocześnie zachowując jego wysoką funkcjonalność. Dzięki temu tworzenie projektów jest szybkie, intuicyjne i precyzyjne, a Ty oszczędzasz czas i pieniądze.

 • Modeluj elementy 3D
 • Twórz złożenia
 • Analizuj kinematykę swoich projektów
 • Generuj dokumentację płaską

Druk 3D
  Alibre Atom3D jest świetnym narzędziem do pracy z drukarkami 3D. Duża ilość opcji przy tworzeniu plików STL umożliwia tworzenie wysokiej jakości modeli. Generowane modele świetnie współpracują z popularnymi slicerami jak Ultimaker Cura, MakerBot ® Print, Slic3r czy Simplify3D.

CAM dla maszyn CNC
  Możliwość exportu plików do dużej ilości formatów sprawia, że Alibre Atom3D współpracuje z praktycznie każdym oprogramowaniem CAM. Dla bardziej efektywnej pracy, możesz używać również w pełni zintegrowanego z Alibre – AlibreCAM.

Wycinarki laserowe
  Wykorzystuj łatwe tworzenie dokumentacji 2D do generowania plików DXF i PDF, które posłużą Ci do wycinania i grawerowania dowolnych kształtów na każdej wycinarce laserowej. Wszystkie poprawki, które wprowadzisz w modelu 3D są automatycznie wprowadzane w dokumentacji technicznej, zmiany są więc szybkie i proste.

Tworzenie własnych projektów
  Jeżeli nie masz dostępu do własnej maszyny, zlecaj tworzenie autorskich projektów na serwisach takich jak 3D Hubs, Shapeways, Ponoko. Korzystaj z szerokiej bazy dostępnych materiałów, a dzięki Alibre Atom3D masz pewność, że twój projekt będzie taki jak zaplanowałeś.

Twoja lista zakupów
  Jeżeli zdecydujesz się zbudować projekt własnoręcznie, szybko i łatwo stworzysz rysunek 2D, z notatkami i wymiarowaniem. Wykorzystaj go jako lista zakupów w markecie budowlanym i plan do budowy własnego dzieła.

Więcej informacji o programie: https://alibre.pl/alibre-design/opis-alibre-atom3d/

Oprogramowanie jest stosowanie min. w:Obrabiarka CNC 5-osi seria Sentinel-NObrabiarka CNC seria Sentinel-N
Ploter frezujący CNC Sentinel-EFrezarka CNC seria Havok

AlibreCAM

AlibreCAM – obróbka na frezarkach i tokarkach CNC

Jeśli zajmujesz się jednocześnie projektowaniem i produkcją z wykorzystaniem frezarek CNC to potrzebujesz programu CAD/CAM. Większość samodzielnych programów CAM potrafi jedynie generować ścieżkę narzędzia. Niektóre dodatkowo są wyposażone w funkcje edycyjne lub modelowania, jednak możliwości projektowania są znacznie mniejsze w stosunku do pełnych systemów CAD.

Alibre Design oferuje Ci zintegrowany system CAD/CAM o bardzo dużych możliwościach projektowania modeli 3D i następnie przygotowania obróbki na frezarce lub tokarce.

Oprogramowanie AlibreCAM 2020 występuje w 5 różnych konfiguracjach dostosowanych do różnorodnych potrzeb klientów w zakresie obróbki skrawaniem:

→ AlibreCAM Xpress (XPR)
→ AlibreCAM Standard (STD)
→ AlibreCAM Expert (EXP)
→ AlibreCAM Professional (PRO)
→ AlibreCAM Premium (PRE)
Porównanie wersji

Operacje obróbki 2.5 do 5 osi
 AlibreCAM oferuje pełen zakres operacji obróbki w przyjaznym interfejsie. Do dyspozycji są operacje obróbki 2.5 osi, obróbka otworów, frezowanie w 3, 4 oraz 5 osiach płynnych, a także toczenie oraz NESTING.

Od lewej do prawej, z góry na dół
 Środowisko AlibreCAM jest łatwe do opanowania. Nie musisz szukać w menu i zastanawiać się co w danej chwili powinieneś zrobić, jaką opcję wybrać. Postępując zgodnie z zasadą "od lewej do prawej" - interfejs poprowadzi Cię tak, aby kolejno zdefiniować to, co jest potrzebne do przygotowania prawidłowego procesu obróbki.

Proces obróbki
 Każda z operacji obróbki ma wiele parametrów, które można definiować tak, aby uzyskać oczekiwany efekt. Dzięki funkcji obliczania czasu obróbki można wypróbować różne strategie obróbki, aby zoptymalizować proces.

Więcej informacji o programie: https://alibre.pl/alibre-design/mozliwosci/alibre-cam/

Oprogramowanie jest stosowanie min. w:Obrabiarka CNC 5-osi seria Sentinel-NObrabiarka CNC seria Sentinel-N
Ploter frezujący CNC Sentinel-EFrezarka CNC seria Havok

Dostępne pakiety:


Alibre Atom3D + AlibreCAM Xpress
Alibre Atom3D + AlibreCAM Standard
Alibre Design Expert + AlibreCAM Standard

Każdy użytkownik ma dostęp do materiałów szkoleniowych, oraz wsparcia technicznego świadczonego przez Datacomp sp. z o.o.