Laser Fiber Wady i Zalety

Data aktualizacji:
13 lip 2024
Data publikacji:
10 lut 2024
Czas czytania: 2 minuty
laser fiber

Jak wybrać porządną wypalarkę Laserową Laser Fiber

Lasery światłowodowe (fiber laser), to urządzenia nowej generacji, charakteryzują się dużą mocą wyjściową, doskonałą jakością wiązki oraz bardzo kompaktową budową. Lasery światłowodowe są znakomitymi źródłami promieniowania wykorzystywane do szerokiego spektrum aplikacji przemysłowych jak: makro i mikro obróbka materiałów m.in. cięcie i spawanie. Promień takiego lasera wyróżnia się wysoką jakością i gęstością a długość generowanej fali jest dziesięciokrotnie krótsza od generowanej przez lasery CO2 Ułatwia to integrację lasera z wycinarką lub robotem przemysłowym. Lasery te cechuje bardzo długa bezawaryjna praca w najcięższych środowiskach, ma nadzwyczajnie wysoką niezawodność oraz żywotność lasera (ponad 300.000 godzin MTBF), a bezawaryjność całego urządzenia wylicza się na 100.000 godzin MTBF, czyli kilkanaście razy dłużej niż inne lasery.

Kluczowe korzyści z korzystania laserów światłowodowych:

laser fiber
Laser Fiber Wady i Zalety 1

• wysoka jakość wiązki – stała dla wszystkich mocy

• kompaktowe rozmiary

• niski koszt użytkowania

• stabilna moc

• znikoma konserwacja

• długa żywotność

• ograniczona produkcja ciepła

• ograniczone rozproszenie wiązki lasera

• szybki dostęp do pokrywy ochronnej niewymagającej regulacji, przyspiesza procesprodukcji

• łatwy proces wymiany soczewki skupiającej

• łatwa wymiana dyszy

• wysoka odporność lasera na uszkodzenia

Koszty cięcia laserem Fiber

Technologia światłowodowa gwarantuje ekstremalnie niskie zapotrzebowanie na energię, opierając się na wysokiej efektywności źródła promienia, oraz niskich kosztach utrzymania i pracy dzięki prostocie konstrukcji urządzenia. W przeciwieństwie do laserów CO2, laser światłowodowy nie wymaga ścieżki optycznej.Ze względu na charakterystykę generowanego promienia i jego właściwości efektywnośćlasera fiber sięga poziomu 25-30%, zużycie energii elektrycznej zostało zredukowane o 60 - 75%, prędkość cięcia dla wybranych zakresów została zwiększona nawet trzykrotnie, w porównaniu do lasera CO2, a cięcie metali kolorowych typu miedź, brąz nie stanowi żadnego problemu.Najnowocześniejsza technologia laseru światłowodowego jest stosowana przez największych producentów światowych z branż takich jak: motoryzacyjna, stoczniowa, lotnicza i wszędzie tam gdzie jest potrzebna wysoka wydajność z bardzo wysoką dokładnością.

Wypalarki Laserowe

- obraz 2024 02 10 163701399 CNC Obrabiarki Frezarki Plotery - Producent (Fabryka Maszyn CNC)
Laser Fiber Wady i Zalety 2

Laserem fiber potniesz nie tylko stal

Wady

W laserach o mało znanym pochodzeniu moc lasera jest tracona w bardzo szybkim czasie i już po roku nie spełnią swojej roli - dlatego zawsze kupuj od sprawdzonego dostawcy

Produkcja Maszyn CNC

- 2 CNC Obrabiarki Frezarki Plotery - Producent (Fabryka Maszyn CNC)

Udostępnij artykuł:
Kopiuj link
Kategorie:
Link artykułu został skopiowany.